Go to ...
RSS Feed

Za 13 lat Czesi będą zarabiać tyle co Niemcy, obiecują politycy TOP 09


cepol 28.1.2017 W ogóle stopa życiowa w 2013 r. zrówna się z Niemcami, nauczyciele będą świetnie zarabiać, będzie wprowadzone euro i podróże będą o wiele przyjemniejsze, gdyż szybsze – to wszystko i nie tylko – znajduje się w programie wyborczym partii TOP 09, który został ogłoszony.
Partia wystąpiła ze swoim ambitnym programem niedługo po tym, co jeden z ośrodków badania opinii publicznej opublikował dane, wedle których na TOP 09 chce głosować jedynie 4,8 proc. pytanych respondentów, czyli po prostu nie znalazłaby się w parlamencie. Trzeba uczciwie dodać, iż inna sondażownia twierdzi, że TOP 09 może liczyć na 8 proc. głosów.


Prawdą jest, iż wszystkie partie polityczne w Czechach, poza ruchem ANO, borykają się z utratą elektoratu i by odwrócić ten trend muszą sięgnąć po bardziej ekspresywne środki wyrazu – jak pokazuje przykład TOP 09. Należy zwrócić uwagę jeszcze na jeden fakt, od stycznia przy czeskim MSW działa specjalna jednostka do walki z zagrożeniami hybrydowymi, która ma również za zadanie prostować dezinformacje występujące w przestrzeni publicznej. Jednym z zadań tej nowej jednostki jest także „ochrona wyborów” – i właśnie w tym kontekście jest bardzo ciekawe, czy i jak zareaguje na programy wyborcze partii politycznych ogłaszane w rozpoczynającej się kampanii wyborczej (wybory na jesień), ponieważ w wielu przypadkach ambitny program to chyba synonim dla dezinformacji.

Źródło http://zpravy.idnes.cz/top-09-slibuje-vyrovnani-zivotni-urovne-s-nemeckem-fwc-/domaci.aspx?c=A170128_145343_domaci_kop#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=domaci&utm_content=main:

Tags: ,

More Stories From Czechy