Go to ...
RSS Feed

Powstała nowa konserwatywna partia polityczna – Realiści


cepol 24.11.2016 Znany politolog Petr Robejšek ogłosił powołanie nowej partii politycznej, która (jego zdaniem) może zdobyć w wyborach do 20 procent głosów.  Partia REALIŚCI ma uzyskać tych  wyborców, których interesy dotąd nie reprezentuje żadna partia polityczna. Wraz z konserwatywnym politologiem ugrupowanie tworzą przewodniczący Zrzeszenia przemysłu obronnego Jiří Hynek, znany i w mediach często cytowany ekonomista Pavel Kohout, czy prezes Unii związku pracodawców Jiří Horecký.

Nowe ugrupowanie jest ponoć konserwatywne, w swoim programie ma – jak powiedział założyciel partii na konferencji prasowej – wpisaną obronę rodziny, bezpieczeństwa i interesów narodowych. Szczegółowy program partii zostanie zaprezentowany wiosną przyszłego roku, wówczas też zapadnie decyzja czy partia wystawi własnego kandydata w wyborach prezydenckich.

Dla nowych członków partia będzie otwarta od styczna. Partia liczy na to, iż w jesiennych wyborach parlamentarnych odniesie sukces i znajdzie się w niższej izbie parlamentu. Według Robejška potencjał wyborczy jego partii wynosi ok 20%, celuje w elektorat prawicowy.

Politolog Petr Robejšek urodził się w 1948 w mieście Zlín na Morawach, po 1968 r. wyemigrował do RFN (Niemcy zachodnie), gdzie żyje do dziś. Jest stosunkowo znany z różnych debat telewizyjnych, publikuje sporo, organizuje publiczne debaty. Krytykuje otwarcie na imigrantów, Unię Europejską . W październiku br otrzymał od prezydenta Zemana odznaczenie państwowe.

 

More Stories From Czechy