Go to ...
RSS Feed

Rządzić z partią, która nie ma programu, jest wygodne


cepol 24.9.2016 Dla czeskiego premiera Bohuslava Sobotki (socjalista) jest bardzo korzystna koalicja z ruchem ANO oligarchy Andreja Babiša  – wynika to z wywiadu udzielonego premierem serwerowi idnes.cz. Ruch ANO, jak powiedział, kieruje się wyłącznie badaniami opinii publicznej i dostosowuje się do aktualnych nastrojów społecznych. Taki styl uprawiania polityki odpowiada Czeskiej Partii Soclademokratycznej Sobotki, gdyż, jak zauważył, „ANO jest w stanie elastycznie przystosować się programom innych partii.”

 

 

Te słowa zostały zauważone przez komentatorów czeskiej sceny politycznej, np. jeden z najciekawszych publicystów Bohumil Pečinka stwierdził, że nudny i nijaki premier Sobotka raz na dwadzieścia lat ma bardzo celne i dowcipne spostrzeżenie i właśnie to do takich należy.

Sobotka w wywiadzie dalej potwierdził, iż Republika Czeska nigdy nie zgodzi się z utratą swej suwerenności w sprawie wpływania na kwestię migracyjną na swoim terytorium, nigdy nie zgodzi się z tym, by wprowadzono jakiś stały system relokowania migrantów w ramach obowiązkowych kwot.

Tags: , ,

More Stories From Czechy